Prehliadka videotvorby mladých REC -PLAY 2018

je regionálnou postupovou prehliadkou amatérskej filmovej tvorby, ktorá vyhľadáva talentovaných tvorcov, rozvíja ich kreativitu a zároveň dáva možnosť prezentácie a konfrontácie všetkým záujemcom, ktorí tvoria v tejto oblasti záujmovo-umeleckej činnosti..

Tabačka Kulturfabrik v Košiciach už niekoľko rokov poskytuje kvalitné zázemie pre toto podujatie, ktoré sa uskutoční už o pár dní dňa 10. marca 2018 so začiatkom o 9.30. Organizátorom súťažnej prehliadky je Kultúrne centrum Údolia Bodvy a Rudohoria, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja.

Ďalej na odkaze tu. (zdroj)

Na Slovensko prvýkrát pricestuje britský princ Edward

Centrá voľného času pripravili pestrý program

Svoje brány už síce zatvorila väčšina škôl na Slovensku, otvorené však zostávajú Centrá voľného času, ktoré si pre deti pripravili bohatý letný program. Výnimkou nie je ani metropola východu, ktorá aj tento rok ponúka rôzne prázdninové aktivity. Pre deti od 6-15 organizuje už tradične prímestské tábory.

(zdroj: https://www.tvkosice.sk/video/595a54c74526ca3bb9a7619a)

Michalovčania sú víťazom košického krajského kola McDonald’s Cupu

Benátky máme aj my...

Diváci sa v piatok na košických Benátkach na jazere zabávali, ako sa patrí. Dôkazom sú tieto “vikingské” ženy, ktoré fandili plavidlu v tvare vikingského draka aj s náležite oblečenou posádkou. Pokračovanie článku ... (zdroj).

Putovný pohár p.riaditeľky CVČ 2016

KORZÁR 23.3.2016

Košické Centrum voľného času na Orgovánovej 5 je už niekoľko desaťročí známe svojím prevažne technickým zameraním. Viac sa dočítate tu (zdroj):

článok 1

článok 2

29 tipov ako prežiť jarné prázdniny

Košice dnes: 15.február 2016

Oddnes sa začínajú pre deti Košického a Prešovského kraja jarné prázdniny. Celý týždeň budú oddychovať od školských povinností. Neviete, kam s deťmi zájsť? 

Viac sa dočítate tu (zdroj).

Počítače už nelákajú, in je modeling.

Košice: dnes 16.september 2015

Už ste vybrali dieťaťu vhodný krúžok podľa jeho veku a záujmu? Na škole či v centre voľného času (CVČ)? Ako fungujú krúžky v Košiciach a čo ponúka najväčšie centrum na Orgovánovej ulici zriadené mestom, nám porozprávala jeho riaditeľka Alena Mocná.

zdroj: http://www.kosicednes.sk/pocitace-uz-nelakaju-in-je-modeling/

Benátky 2015

zdroj: http://www.cas.sk/clanok/315908/benatky-v-kosiciach-na-vode-sa-ocitli-martania-i-pltka-z-plastovych-flias.html

Plastic model Košice

Vďaka aktivite Pavla Novotného, ktorý už niekoľko rokov vedie krúžky plastikových modelov a vedeniu centra sa uskutočnil v poradí už 6. ročník verejnej súťaže "Plastic model Košice". Táto súťaž sa po čase zaradila na Slovensku medzi top akcie, a tak bolo len samozrejmé, že tu už od rána panoval čulý ruch. Mohli ste tu stretnúť plastikových modelárov z Bardejova, Prešova, Popradu, Rožňavy, Jasova, Košíc, Čane, R. Soboty i ďalších miest a obcí. 

Čítajte viac (zdroj)

Košické rozprávkové Vianoce 10.12.2014

Košické Rozprávkové Vianoce 2014 na hlavnom pódiu pokračovali nadupaným a skutočne atraktívnym programom Centra voľného času Orgovánová 5. Výborná dramaturgia, skvelé načasovanie, dobrá dynamika, nádherné kostýmy a milé efektycharakterizovali dnešnú 120 minútovú show v ktorej vystúpilo viac ako 200 účinkujúcich. Všetci boli členmi záujmových útvarov Centra a známych súborov - Hviezdička, Uno Star, Street Rebel Hip Hop, moderátori, moderátorky, dramatickí umelci, ľudoví tanečníci a speváci, vynikajúca speváčka Agnes Hornyak a dnes pokrstený maskot Centruško. Plejádu malých i veľkých umelcov doplnil večer obľúbeným Vianočným rádiom DJ Pepo. Celé tak ako malo byť. Pozrite sa na fotografie a verím, ze budete so mnou súhlasiť.  (zdroj)

Fotogaléria z podujatia