MY SME CENTRUM DofE

Sme Otvorené centrum DofE“ Centrum voľného času Košice“. U nás môže plniť cenu ktokoľvek, kto spĺňa vekové hranice. Registrovať sa je možné počas celého roka.

Od roku 2016 sme pripravili desiatky úspešných účastníkov DofE na všetkých úrovniach, bronzovej, striebornej a zlatej. Našim centrom DofE prešlo doteraz 153 mladých ľudí. Úspešne sme absolvovali 21 dobrodružných expedícii.

Aktuálne máme 62 aktívnych dofákov (počet sa v priebehu roka mení), 5 aktívnych vedúcich, 6 aktívnych expedičákov a 7 členov DofE tímu. Naša základňa je na EP Nižná Úvrať 26, Košice. Kontakt: labovsky@cvckosice.sk, RNDr. Marián Labovský, koordinátor.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátane DofE) je rozvojový program, ktorý dáva mladým ľuďom vo veku 14 až 24 rokov šancu rozvinúť svoje schopnosti, naplniť svoj potenciál a pomôcť uspieť v živote.

Program je súčasťou celosvetovej Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu a už od roku 1956 podporuje mladých ľudí naprieč spoločnosťou v 140 krajinách po celom svete na ich ceste k samostatnosti, sebavedomiu, úspechu v živote a sociálnemu cíteniu.

V programe DofE si mladí ľudia stanovujú individuálne ciele a výzvy v niekoľkých aktivitách a na ceste k ich splneniu posilňujú svoju zodpovednosť a vytrvalosť, poznávajú a prekonávajú sami seba a získavajú nové zručnosti, užitočné pre ďalší akademický aj pracovný život. Zapojením sa do programu sa navyše stávajú súčasťou medzinárodnej komunity.

„Rozvinieš svoj talent, venuješ sa športu a dobrovoľníctvu a pôjdeš na dobrodružnú expedíciu, kde posunieš vyššie svoje osobné limity. Okrem prekonania samého seba, nových zážitkov a priateľov získaš certifikát uznávaný na univerzitách a firmách po celom svete. Tešíme sa na Teba.“

Instagram DofE
Ahojte, volám sa Zuzka a som členkou tohto centra, v ktorom si plním striebornú úroveň. V rámci dobrovoľníctva som s pomocou ďalších dofákov vytvorila Instagramový profil nášho centra. Nájdete tam fotky z expedícií, ceremónií, rôzne rady a skúsenosti iných členov, taktiež aj expedičné videá.

Nájdete nás na https://www.instagram.com/dofe_cvc_ke/ alebo na Instagrame ako @dofe_cvc_ke.
Budeme veľmi radi, ak nás podporíte sledovaním alebo zanecháte like. Ďakujeme.